Veľkostné tabuľky

Nasledujúce veľkostnej tabuľky vám pomôžu orientačne určiť správnu veľkosť oblečenia a doplnkov Craft. Avšak pamätajte, že každý je originál, a toto je iba univerzálna prevodná tabuľka. Nie je možné do nej zachytiť všetky parametre a špecifiká strihov jednotlivých modelov. Preto odporúčame skutočne skúšať, skúšať a zase skúšať.

TIP: Ak nemáte po ruke krajčírsky meter, zmerajte sa pomocou špagátu, ktorý potom po odpočítaní hodnôt priložíte k metru alebo pravítku.

  • A. Hrudník: Zmerajte obvod hrudníka cez prsia, tesne pod podpažnou jamkou.
  • B. Pás: Zmerajte obvod pásu v jeho prirodzenom mieste. Najčastejšie je to miesto, kam si opriete ruky, keď ich dávate "v bok".
  • C. Ramená a dĺžka rukávov: Zmerajte dĺžku od najnižšej časti krku cez vrch ramena, po vonkajšej strane ramena cez lakeť až k zápästiu. Ruku majte ľahko pokrčenú, neprepínajte ju.
  • D. Boky: Stojte vzpriamene s nohami pri sebe. Zmerajte obvod svojich bokov v najširšom mieste.
  • E. Vnútorná dĺžka nôh: Stojte vzpriamene s nohami pri sebe. Zmerajte výšku rozkroku od zeme. Toto meranie sa robí najlepšie vo dvojici - požiadajte niekoho blízkeho o pomoc.
  • F. Výška: Celková výška vašej postavy. Bez topánok a klobúka ;-).
  • G. Obvod pod prsami: Zmerajte obvod hrudníka približne 1 cm pod prsami.

 

MUŽI

 

ŽENY

 

DETI / JUNIORI

 

NÁVLEKY NA TOPÁNKY

 

PODRSENKY

 

RUKAVICE

 

PONOŽKY

 

ČAPICE

 

Odporúčanie pre výber správnej veľkosti obuvi

Ako zmerať dĺžku chodila?

 

Krok 1:

Na tvrdú podlahu pripevnite čistý papier tak, aby jeho hrana lícovala s hranou podlahy. Postavte sa rovno chrbtom k stene tak, aby sa päta dotýkala múru.

 

Krok 2:

Požiadajte niekoho, aby vyznačil na papieri prednú časť Vášho chodidla okolo prstov, prípadne sa o to pokúste sami. To isté urobte aj s druhou nohou, pretože veľkosť pravej a ľavej nohy sa môže líšiť.

 

Krok 3:

Pomocou pravítka zmerajte dĺžku chodidla od päty k špičke, ktorú ste si pre každú nohu vyznačili na papieri.

Poznámka: Dĺžka vášho chodidla sa bude líšiť od údaja v centimetroch, ktorý je uvedený na krabici s obuvou.

 

 

MUŽI

 

ŽENY